2019-02-21 21:20   

Nawigacja strony

Trening

Polski Trener TV

CV

Dla trenera

Adresy

Newsletter

Możesz zapisać się do newslettera:

FIFA & UEFAWSPIERAMY


REKLAMAGra środkowych pomocników w grze pozycyjnej na 2 bramki

(Wtorek 05.02.2019). Dzisiejszy trening piłki nożnej został przygotowany przez redagującego z naszym serwisie trenera Tomasza Oleksego. Prezentowane ćwiczenie to ciekawa gra zadaniowa, która rozgrywana jest przez dwa 9 osobowe zespoły. Przypomnijmy trener Tomasz Oleksy – Od 2010 roku jest trenerem seniorów Stali Świdnica, posiada dyplom trenera II – klasy. Uprawnienia zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ma za sobą staż trenerski w Extraklasie w klubie Legia Warszawa u trenera Macieja Skorży. Tomasz Oleksy jest również uczestnikiem wielu kurs-konferencji, członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów piłki nożnej. Do nowego ćwiczenia o nazwie: Gra środkowych pomocników w grze pozycyjnej na 2 bramki zapraszamy w rozwinięciu.

Gra środkowych pomocników w grze pozycyjnej na 2 bramki

Ćwiczenie:

Gra pozycyjna na dwie bramki

Opis ćwiczenia:

Miejsce: Boisko,

Przybory: piłki, pachołki, plastrony o dwóch kolorach, dwie bramki,

Przebieg ćwiczenia:

 Zawodnicy podzieleni na 2 drużyny, ustawieni wg rysunku. Środkowi pomocnicy grają 3v3 na dwie bramki, każdy zespół dodatkowo ma na obwodzie 4 partnerów. Zawodnicy ustawieni na obwodzie pola gry wg swoich pozycji. Zadaniem zawodników w środku jest oczywiście zdobycie bramki, przy wykorzystaniu swoich partnerów na obwodzie. Drużyna w ataku gra w przewadze liczebnej 7v3. Czas gry określa trener.

Odmiany:

– ograniczenia w liczbie kontaktów np. obwodowi 1 kontakt, pozostali 2 kontakty,

– zawodnicy obwodowi nie mogą grać między sobą lub mogą wymienić max 1 podanie między sobą i następne musi być do zawodnika wewnątrz pola gry,

 Legenda do ćwiczeń:

Kategoria: GRY, GRY ZADANIOWE